Píší o nás v novinkách

Rehabilitační pomůcky dostanou děti jako dárek

Naše sdružení se i letos rozhodlo podpořit handicapované děti ze základní školy Komenského 4 ve Žďáru nad Sázavou a zakoupit jim vánoční dárek. Kromě sponzorování canisterapie jim zakoupíme potřebnou rehabilitační pomůcku - sadu afrických bubnů Djembe. Přejeme jim, aby si tuto pomůcku užily, nejen o vánoční besídce v pátek 19.prosince. Pokud by někdo z našich sponzorů chtěl také přispět, zde se může podívat, co by děti ještě potřebovaly.
rehabilitacni_pomucky_deti_ze_3.zs_2014.doc

Poděkování za sponzorský dar

Velké poděkování patří Ing. Ireně Vávrové, která již letos podruhé přispěla handicapovaným dětem na canisterapii. Přejeme jí za všechny děti sluneční a ničím nerušenou dovolenou.

Přejeme všem hezké prázdniny a ničím nerušenou dovolenou

Prázdniny a dovolená se nám pěkně rozběhly, sluníčko nám dopřává teplé, někdy až hodně horké chvilky a my přejeme všem dětem, maminkám, pedagogům i sponzorům, aby si naplno užili volné chvilky odpočinku i relaxace, aby svůj čas strávili s těmi, kdo je má rád, s příjemnými a hodnými lidmi, také dětem ještě přejeme hodně zážitků, legrace a spoustu nových kamarádů na výletech nebo na táborech. Ať se Vám vše daří a sluníčko Vám svítí. V září se děti mohou těšit opět na canisterapii se svými kamarády, rodiče na semináře a cvičení.

Semináře pro rodiče

Od března 2014 pokračujeme s našimi pravidelnými semináři pro rodiče handicapovaných dětí.
Semináře budou probíhat pravidelně 1x za měsíc na Základní škole Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou.
O termínu seminářů Vás budeme vždy dopředu informovat pozvánkou.
Na stručný obsah seminářů se můžete podívat zde
kurzy_vervia_2014.doc

Pozvánka na novoroční posezení rodičů

Vánoční besídka

Děkujeme za pozvání na předvánoční posezení s dětmi ze základní školy Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou, kde jsme strávili velmi krásné chvilky na besídce. Dokonce jsme měli možnost vidět cvičení dětí na trampolíně s novou naší pomůckou - sluníčkem, zazpívat si společně s dětmi koledy a být tak svědky neuvěřitelné snahy a píle dětí i jejich pedagožek. Děkujem moc.

Interaktivní sluníčko potěšilo malé i velké děti

Naše sdružení zakoupilo jako vánoční dárek pro děti ze Základní školy Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou pomůcku pro práci na trampolíně. Interaktivní pomůcka se skládá ze sestavy válečků a polohovacího polštáře s obličejem sluníčka. Sluníčko je opatřeno kapsami, které ukrývají jemnou prodlyšnou látku na přikrytí dětí. Kromě trampolíny ji mohou speciální pedagožky využít při práci s dětmi i ve třídě nebo v létě na trávě venku.

Zde se můžete podívat, jak sluníčko vypadá
http://www.maxim-zdr.cz/vyukovy-program-pro-specialni-pedagogiku/pomucky-pro-rozvoj-motoriky/interaktivni-slunce/

Ani ve školním roce 2013/2014 nezapomínáme na naše handicapované kamarády

Léto se nám tak nějak přehouplo rovnou do podzimního kabátu, ale speciálně cvičeným pejskům z canisterapeutického centra kamarád a dětem ze základní školy Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou to vůbec nemusí vadit.Opět se budou ve školním roce pravidelně vídat a rozdávat si navzájem radost a pohodu. Naše sdružení obdrželo na základě žádosti finanční příslib od nadace Agrofert a tak je canisterapie pro handicapované děti zajištěna až do června 2014. Děkujeme za všechny děti.

Přejeme všem KRÁSNÉ PRÁZDNINY a sluneční dovolenou

Prázdniny a dovolená klepou na dveře, naše sdružení přeje všem dětem, maminkám, pedagogům i sponzorům, aby si naplno užili volné chvilky odpočinku i relaxace, aby svůj čas strávili s těmi, kdo je má rád, s příjemnými a hodnými lidmi, také dětem ještě přejeme hodně zážitků, legrace a spoustu nových kamarádů na výletech nebo na táborech. Ať se Vám vše daří a sluníčko Vám svítí. V ZÁŘÍ NASHLEDANOU NA SEMINÁŘI.

DÁREK PRO DĚTI ke Dni dětí

Je to velmi hřejivý pocit, když můžeme udělat radost dětem a jejich paní učitelce. I letos děti ze základní školy Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou dostanou od našeho sdružení dárek ve formě rehabilitačních polohovacích pomůcek. Doufáme, že barevné OVERBALLy se jim budou líbit a rehabilitační cvičení s nimi je nejen zaujme, ale hlavně je plně využijí ve svůj vlastní prospěch při cvičeních vyrovnávacích, kondičních, manipulačních, posilovacích i relaxačních. Aby si děti užívaly radost ze hry v terapiích ve skupinách, zakoupíme jim také další skvělou cvičební pomůcku - barevný Padák pro skupinu 6 - 8 dětí. Padák mohou využít i samotné paní učitelky při školeních a předávání nových zkušeností v oblasti terapie a rehabilitace na trampolíně. Spojení trampolíny a padáku bude pro děti něco zcela nového a my jim všem přejeme, aby byly u rehabilitace i terapie šťastné a pořádně si ty chvilky s novými pomůckami užily.

POZVÁNKA na seminář

Občanské sdružení VerVia si Vás dovoluje pozvat na poslední seminář před prázdninami

SEMINÁŘ MANIPULACE VE VZTAZÍCH
který se uskuteční v PÁTEK dne 7.6. 2013 od 8:00 do 11:00 hodin ve 2. poschodí na 3. ZŠ, Komenského 6, ve Žďáře nad Sázavou, v zasedací místnosti
Seminář je pro osoby, které se podílejí na péči o handicapované děti zdarma.

Lektor semináře: PhDr. Zdeněk Kulhánek,předseda občanského sdružení VerVia

Těšíme se na Vaši účast.

POZVÁNKA na seminář

Občanské sdružení VerVia si Vás dovoluje pozvat na

SEMINÁŘ VZTAHOVÉ MANIPULACE I.
který se uskuteční v PÁTEK dne 3.5. 2013 od 8:00 do 11:00 hodin ve 2. poschodí na 3. ZŠ, Komenského 6, ve Žďáře nad Sázavou, v zasedací místnosti
Seminář je pro osoby, které se podílejí na péči o handicapované děti zdarma.

Lektor semináře: PhDr. Zdeněk Kulhánek,předseda občanského sdružení VerVia

Těšíme se na Vaši účast.

Ani letos na naše děti sponzoři nezapomínají

Děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli na činnost našeho sdružení i v letošním roce:
ŽĎAS, a.s
První Signální, a.s.
C-MODUL, spol. s.r.o.
Město Žďár nad Sázavou
Pan Bohumil Trávník

POZVÁNKA na seminář

Občanské sdružení VerVia si Vás dovoluje pozvat na

SEMINÁŘ EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE II.- pokračování,
který se uskuteční v PÁTEK dne 5.4. 2013 od 8:00 do 11:00 hodin ve 2. poschodí na 3. ZŠ, Komenského 6, ve Žďáře nad Sázavou, v zasedací místnosti
Seminář je pro osoby, které se podílejí na péči o handicapované děti zdarma.

Lektor semináře: PhDr. Zdeněk Kulhánek,předseda občanského sdružení VerVia

Těšíme se na Vaši účast.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem našim sponzorům, sympatizantům a médiím, kteří se zúčastnili zahájení nové terapie Trampolining na základní škole Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou. Naše velké poděkování patří samozřejmě také dětem, pedagožkám a zaměstnancům školy. Děti předvedly skvělé ukázky na trampolíně, Kačka Vitásková perfektně zašlapala na motomedu a ukázala všem dospělým, jak dokáže být trpělivá a usměvavá i na trampolině, paní učitelky nezapomněly ani na prezentaci dalších fotek a videí z canisterapie a trampoliningu.

Dobrá věc se podařila, děkujeme.

POZVÁNKA na slavnostní zahájení nové terapie

Je pro nás obrovskou radostí pozvat všechny, kteří finančně podpořili projekt občanského sdružení VerVia, na slavnostní předání rehabilitační trampolíny pro postižené děti ve Žďáru nad Sázavou.

Přijďte se podívat, jak pomáhají Vaše sponzorské dary. Chtěli bychom Vám ukázat, co je trampolining, jak děti využívají Motomed a jak jim pomáhají pejsci při canisterapii.

Rádi bychom Vám, našim sponzorům, srdečně poděkovali a pozvali vás na prezentaci a raut, jež se uskuteční:

v úterý dne 5. února v 15:00
ve 3. ZŠ, 1. patro, Komenského 6, Žďár nad Sázavou 3

POZVÁNKA na seminář

Občanské sdružení VerVia si Vás dovoluje pozvat na

SEMINÁŘ EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE,
který se uskuteční v PÁTEK dne 25.1. 2013 od 8:00 do 11:00 hodin v 1. poschodí na 3. ZŠ, Komenského 6, ve Žďáře nad Sázavou, ve třídě č. 37
Seminář je pro osoby, které se podílejí na péči o handicapované děti zdarma.

Lektor semináře: PhDr. Zdeněk Kulhánek,předseda občanského sdružení VerVia

Těšíme se na Vaši účast.

DÍKY SPOLEČNOSTI MEDIN, a.s. BUDE CANISTERAPIE POKRAČOVAT I V ROCE 2013

Děkujeme vedení akciové společnosti Medin, a.s., které přislíbilo sponzorský dar na Canisterapii. Jsme velmi rádi, že díky finančnímu daru budou mít handicapované děti jistotu setkávání se svými psími kamarády i v roce 2013.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme velmi za sponzorský dar, který našemu sdružení poskytli pan Pavel Novák,paní Vávrová Irena a pan Bohumil Trávník. Finanční částka bude využita na canisterapii a odborné školení „TRAMPOLINING“ pro další speciální pedagožky ze 3. ZŠ, Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou. Jsme rádi, že se stále mezi námi najdou lidé a firmy, kterým není osud handicapovaných dětí lhostejný. Díky jejich podpoře a pomoci můžeme i my pomáhat tam, kde je to třeba. Děkujeme.

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Srdečně zveme všechny rodiče i prarodiče na interaktivní seminář Mgr. Linhartové PRAKTICKÉ METODY PRO ODSTRAŇOVÁNÍ STRESU A ZVLÁDÁNÍ EMOCÍ.
Seminář se uskuteční dne 3.10.2012 na 3.ZŠ Komenského 6, ve Žďáře nad Sázavou, ve třídě Canisterapie v 1.poschodí a je pro osoby pečující o handicapované děti zcela zdarma.
pozvanka_na_seminar_-_spc.doc

NOVÁ REHABILITAČNÍ POMŮCKA - TRAMPOLÍNA PRO DĚTI

Aby se děti mohly, kromě pejsků,těšit na další den ve škole, kdy bude legrace a zábava spojená s rehabilitací, rozhodli jsme se, že jim zakoupíme a darujeme speciální trampolínu BERG TATTO. Paní učitelky se díky naší finanční pomoci přes prázdniny proškolily na speciálním semináři, kde se naučily, jak správně a efektivně využívat rehabilitační prvky na trampolíně pro zdravotně postižené děti. Do konce října 2012 bude trampolína zakoupena a bezbariérově zabudována ve volné místnosti školy. Jsme rádi, že naše spolupráce se základní školou Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou se stále rozvíjí a pokračuje ve prospěch handicapovaných dětí.
Vítáme každý sponzorský dar, který byste chtěli věnovat našemu občanskému sdružení.
Třeba právě na trampolínu pro handicapované děti.
Zde se můžete podívat na trampolínu a její cenu:
http://www.trampolina.cz/index3-2.htm

CANISTERAPIE bude pokračovat i v novém školním roce 2012/2013

Všechny handicapované děti ze základní školy Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou se mohou po prázdninách opět těšit na své čtyřnohé kamarády z canisterapeutického centra Kamarád. Naše sdružení dostalo spoustu pochvalných zpráv, jak dětem cvičení pejsi pomáhají, že den, kdy přijedou za dětmi do školy, je ten nejhezčí a nejveselejší. Jsme rádi, že pejsi dětem přinášejí radost,psychickou pohodu,legraci a nová přátelství. O to více nás těší, že jsme sehnali finance na zaplacení Canisterapie do konce roku 2012. Děkujeme všem našim sponzorům za to, že mají svá srdce na pravém místě a své dlaně nezištně otevřené pro někoho, kdo jejich pomoc opravdu potřebuje.

Užijte si PRÁZDNINY

Naše sdružení přeje všem dětem a jejich rodičům hezké prázdniny. Užijte si spoustu společných chvil v přírodě, u vody i třeba na houbách v lese. Zažijte nová a neočekávaná dobrodružství. Potkávejte jenom bezvadné kamarády a vstřícné lidi. Hodně se smějte a vychutnávejte si teplé letní večery u ohně s kytarou nebo jen tak poseďte a zavzpomínejte, co vše jste krásného viděli a zažili.

Pokud nám zašlete fotky z prázdnin, budeme velice rádi. Když nám dovolíte, abychom je uveřejnily na našich webových stránkách, potěší se s nimi třeba i Vaši kamarádi.
Fotografie zasílejte na adresu: vesela@vervia.cz

Paní učitelky o prázdninách nebudou zahálet a absolvují v Jihlavě speciální a akreditovaný MŠMT seminář s názvem: „Využití trampolíny při rehabilitaci dětí se zdravotním postižením“. To aby se děti měly v září na co těšit.
Viz pozvánka:
pozvanka_trampolina_rehabilitace_1-1.pdf

Školení všem 4 pedagogům zaplatí naše sdružení.

DEN DĚTÍ SE VYDAŘIL

Po týdnu se počasí konečně umoudřilo, sluníčko se na nás po dvanácté hodině odpolední laskavě usmálo, tak co víc jsme si mohli přát. V caniterapeutickém centru Bílek se na nás, v dobrém slova smyslu, velmi dobře připravili. Děti a rodiče si užili projížďky přírodou na voze taženém koňmi, odvážlivci a nebojácní kovbojové zasedli do sedla mírumilovného hnědáka nebo se z nich stali malí psí cvičitelé v agility.

Na děti čekala i připravená překážková dráha, po jejímž splnění se dostávala nejenom sladká odměna, ale i něco pro legraci a zasmání - bublifuk a nafouknutý balónek.

Nezapomněli jsme ani na uspokojení nejzákladnější potřeby. V penzionu Mikeš v Bezděkově, kam jsme se všichni bez problému přesunuli po vlastní ose, jsme se měli možnost nejenom napít co hrdlo ráčí, ale i opéct na rožni špekáčky a párky.
Jako dárek před odjezdem domů obdržely ještě děti a maminky tričko a propisku s logem našeho sdružení VerVia.

Přesto, že jsme se vraceli domů až pozdě ve večerních hodinách, všichni jsme se cítili skvěle.
Tak zase za rok.

Děkujeme Městu Žďár nad Sázavou a společnosti První Signální, a.s. za finanční příspěvek na tuto akci.

POZVÁNKA NA DEN DĚTÍ

Zveme všechny rodiče a děti do canisterapeutického centra Kamarád v Bílku u Chotěboře, kde proběhne od 13:00hod. v pátek 8.6.2012 veselé odpoledne se čtyřnohými kamarády. Na své si přijdou i děti, které milují jizdu na koni nebo si rády zkusí výcvik pejsků - agility. Připravena bude díky povozu s tažnými koňmi i vyhlídková jízda po okolí. Chybět nebude ani opékání špekáčků, zábavné hry a soutěže. Děti dostanou od našeho sdružení ke Dni dětí milé překvapení a sladkou odměnu.

PROJEKT CESTA K DĚTEM II. BUDE OKRAČOVAT I V ROCE 2012

Projekt Cesta k dětem II. bude moci, díky podpoře našich štědrých sponzorů a radních města Žďáru nad Sázavou, pokračovat. Handicapované děti budou i nadále navštěvovat jejich psí kamarádi a rozdávat jim klid,pohodu a lásku. Maminkám opět přispějeme na individuální konzultace s psychologem a všechny maminky se budou moci těšit na pokračování tolik potřebných skupinových terapií.

Naše podpora bude probíhat v těchto oblastech:

  • Podpora volnočasových aktivit handicapovaných dětí a jejich rodinných příslušníků
  • Nabídka služeb odborné pomoci formou specifických přednášek, ukázek praktických metod a diskusí na společných setkáních rodičů s handicapovanými dětmi
  • Zjišťování dalších potřeb rodičů s handicapovanými dětmi, co postrádají, v čem by potřebovali pomoci, co je trápí a kde cítí velké nedostatky a mezery v sociální výpomoci.
  • Přispět ke zkvalitnění sociálních dovedností při začleňování se do společenského života rodičů s handicapovanými dětmi, podpořit nová přátelství mezi rodinami.
  • Podpořit zvýšení kvality života rodin s handicapovanými dětmi sebevzděláváním.

ROK 2012

Do roku 2012 vstupujeme s přáním, aby se maminkám a dětem, našim sponzorů a přátelům vše dařilo podle jejich představ. Ani letos nehodláme jen tak sedět se založenýma rukama. Rozhodně budeme pokračovat v canisterapii pro děti ze základní školy, Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou.

Děkujeme všem, kteří nás v roce 2011 podpořili.

ROK 2011

Vánoční nadílka pro děti

Vánoce má každý z nás rád trošku jinak. Záleží, kde je tráví, s kým, jaké si nese vzpomínky z dětství. A my jsme chtěli, aby děti ze speciálních tříd na 3. ZŠ měly vzpomínky radostné a pohodové. Nebo alespoň k tomu přispět malou pozorností v podobě praktického dárku. Zakoupili jsme jim relaxační houpačku a speciální fixy, které jsme jim prostřednictvím paní učitelky Bučkové předali k užívání.
A radost byla oboustranná.

CANISTERAPIE VE ZPRAVODAJSTVÍ kabelové televize VYSOČINA, DENÍK

Od října se naplno rozjela canisterapie pro děti ze 3. ZŠ Komenského 6 ve Žďáru nad Sázavou. A hned v počátku se nám potvrdilo, jak velmi potřebná je tato terapie pro handicapované děti. Škoda, že je tak málo v našich žďárských mateřských a základních školách využívána. Jsem velmi ráda, že naše sdružení nebloudí po zbytečných cestách, ale dál se řídí cestou srdce. Jdeme pomalu, trnitě, ale rovně a vzpřímeně. Našeho snažení si všimla i kabelová televize Vysočina a vy se na její zpravodajství o canisterapii můžete podívat přímo na odkaze:
http://www.televizevysocina.cz/www/archiv-tvv/zpravodajstvi-tvv/2011/304-zpravodajstvi-tvv-20-10-2011

nebo si přečtěte zprávu o canisteraopii na 3.ZŠ v Deníku na odkaze: http://www.denik.cz/regiony/deti-zazivaji-terapii-se-ctyrnohymi-l20111021.html

CANISTERAPIE PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI

Naše sdružení se rozhodlo se zahájením nového školního roku 2011/2012 podporovat další terapeutickou činnost u handicapovaných dětí na Základní škole Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou 3. Navázali jsme spolupráci s canisterapeutickým centrem Kamarád v Bílku u Chotěboře, pod vedením paní Martiny Kohoutové. Jejich činnost je mimo jiné zaměřena na všechny děti předškolního a školního věku a skvělá základna jim skýtá ideální podmínky pro canisterapii. Naše sdružení bude všem handicapovaným dětem po celý školní rok 2011/2012 platit terapeutické hodiny s pejsky přímo ve škole nebo při jejich návštěvě na základně v Bílku.

Abychom viděli, jaké pejsky bude paní Kohoutová vozit k dětem, zajeli jsme se na jejich základnu společně podívat. Všem dětem a maminkám se výlet za psími kamarády velice líbil, někteří si dokonce vyzkoušeli psí aportování, agility a došlo i na jízdu na koni. Nejvíce zaujala roztomilá štěňátka. Nikomu se z Bílku nechtělo zpátky domů, ale paní Kohoutová slíbila, že štěňátka do školy na hodiny canisterapie opět přiveze.

ARCHIV

TRENAŽÉR NA POSILOVÁNÍ RUKOU

Ke konci června zakoupilo naše sdružení nový doplněk k Motomedu - trenažér rukou. Motomed jsme z organizačních důvodů, aby na něj mohli chodit cvičit rodiče s dětmi i odpoledne, přemýstili na základní školu Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou. Speciální pedagogové a asistenti ze ZŠ absolvovali speciální školení na obsluhu Motomedu přímo od dodavatele Motomedu - firmy RepoReck. Rehabilitační přístroj bude tedy od září 2011 sloužit všem potřebným dětem na ZŠ Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat paní J. Freiové a jejím kolegyním z SPC Žďár nad Sázavou,která nám poskytla první útočiště pro Motomed, pomohla nám se zajištěním a organizováním rehabilitačních hodin na SPC pro handicapované děti.

FESTIVAL SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Využili jsme nabídky paní ředitelky Štěpničkové ze Sociálních služeb města Žďáru nad Sázavou a zúčastnili jsme se dne 5.5. 2011 v Domě Kultury Festivalu sociálních služeb. Tento festival byl bezesporu velmi dobrou a přínosnou akcí pro naše sdružení. Získali jsme nové informace a kontakty, které nám pomohou posunout se dál na naší cestě za vybudováním Rodinného centra.

CESTA K DĚTEM

Naše sdružení bylo úspěšné v grantové žádosti Města Žďár nad Sázavou.
Jsme rádi, že můžeme rozvíjet další aktivity ve prospěch handicapovaných dětí a jejich rodičů.
V rámci projektu Filip jsme zažádali o podporu Město Žďár nad Sázavou a uspěli jsme v grantovém programu Volný čas. Název našeho programu je CESTA K DĚTEM

Bližší info v projektu CESTA K DĚTEM

Velkorysost a štědrost pana Růžičky


„Mám radost z toho, že se mezi námi pohybují lidé, kteří se svým snažením, svou dovedností, zkušenostmi a pílí dostali tak daleko, že řídí prosperující firmy. A mám radost z toho, že ti samí lidé nezapomínají na ty, kterým sebevětší snažení, dovednosti, zkušenosti s životem v handicapu, ba ani nejpilnější píle nepomůže k tomu, aby se o sebe plnohodnotně postarali,“ předseda občanského sdružení VerVia Zdeněk Kulhánek.

Pan Jiří Růžička z Bohdalova na Žďársku oslavil 4. března sedmdesátiny. Měl jediné narozeninové přání: aby hosté místo věcných darů věnovali hotovost našemu občanskému sdružení VerVia. Rodina a přátelé bodrého a velkorysého ředitele Rybářství Růžička jeho přání respektovali a podle svého uvážení plnili průhledný box obálkami a bankovkami různých částek. V pomyslném osudí bylo za pár hodin oslavy napočítáno sto dvacet jedna tisíc korun.

Naše sdružení by touto cestou chtělo poděkovat panu Jiřímu Růžičkovi, který svým gestem následoval ředitele Základní školy Švermova ve Žďáře nad Sázavou Jaroslava Ptáčka. Ten uspořádal finanční sbírku pro sdružení VerVia na své kulatiny minulý rok. Za finanční částku zakoupí naše sdružení pro handicapované děti ve Žďáře nad Sázavou nový rehabilitační stůl a nástavec k rehabilitačnímu přístroji MOTOmed, který už dětem ze žďárského regionu v základním vybavení slouží dva měsíce.

dále na : http://www.vysocina-news.cz/clanek/rybar-z-bohdalova-vymenil-narozeninove-darky-za-pomoc-handicapovanym-detem/

Do našeho sdružení se hlásí další členky

Máme velkou radost, že se do našeho sdružení hlásí nové členky z řad odborníků a žen se širokým srdcem.
Vítáme všechny, kteří se nechtějí pouze dívat, ale kteří chtějí pro postižené děti i něco udělat.
Vítejte mezi námi
paní primářko dětské neurologie,Ilono Součková.
Buďte vítána paní Alenko Trojáková

Slavnostní předání rehabilitačního přístroje

Dne 18.1.2011 se uskutečnilo slavnostní předání rehabilitačního přístroje MOTOmed Gracile handicapovaným dětem ze Speciálního pedagogického centra ve Žďáru nad Sázavou. Přístroj zakoupilo naše sdružení díky sponzorským darům na konci roku 2010 a od ledna 2011 jej zapůjčí SPC. Děkujeme všem, kteří nám pomáhali se zajištěním organizace, všem zúčastněným hostům z řad zastupitelů Města a médií.
zde naleznete článek o slavnostním předání (Vysočina.News)
http://www.vysocina-news.cz/clanek/zdarske-specialni-pedagogicke-centrum-ma-novy-rehabilitacni-pristroj/
zde naleznete zpravodajství TV Vysočina, ve kterém je krátký šot z předávání rehabilitačního přístroje
http://www.televizevysocina.cz/www/archiv-tvv/zpravodajstvi-tvv/2011/242-zpravodajstvi-tvv-20-1-2011


Skupina Pět Švestek přispěla k příjemné atmosféře
Příjemným zpestřením slavnostního předávání rehabilitačního přístroje byl výkon mladé, začínající skupiny Pět Švestek. Skupina nejonom že dotvářela svojí správně zvolenou hudbou příjemnou atmosféru slavnostního odpoledne, ale pět chlapců statečně také doprovázelo pěvecký sbor Pusa na zámek z Praktické školy Speciálního pedagogického centra ve Žďáru nad Sázavou.
Všem statečným patří od našeho sdružení velké poděkování.


Poděkování sponzorům
Naše sdružení by chtělo za všechny postižené děti ze Žďáru nad Sázavou a okolí poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli na rehabilitační přístroj MOTOmed Gracile. Od 18.1.2011 jej mohou všechny postižené děti využívat k rehabilitování. Umístěn bude ve Speciálně pedagogickém centru na ulici Komenského 8, ve Žďáře nad Sázavou.
Naši sponzoři:
Ing. Jiří Žilka
PaedDr. Jaroslav Ptáček
Pedagogický sbor a zaměstnanci ZŠ Švermova 4, Žďár nad Sázavou
Bc. Ladislav Bárta, místostarosta Města Žďár nad Sázavou
První Signální, a.s.
Trakce - Railing, a.s.
C-MODUL, spol. s r.o.
Monzas, spol. s r.o.


Další poděkování patří také:
paní Aleně Trojákové a kuchařkám za neskutečně dobrý a skvěle vytvořený raut pro hosty
Ing. Crhovi, řediteli Střední školy technické ve Žďáru nad Sázavou za zapůjčení prostor salónku
Ing. Cočevovi, řediteli Biskupského gymnázia ve Žďáru nad Sázavou za uvolnění skupiny Pět švestek a příjemné hostesky Evičky Trojákové
Mgr. Freiové za dobrou spolupráci s naším sdružením a organizační zajištění rehabilitování postižených dětí

Naše sdružení děkuje i všem radním a zastupitelům Města
(J.Svobodové,J.Ptáčkovi, J.Brychtovi, L.Bártovi, M.Jirmanovi),
kterým není lhostejný osud handicapovaných dětí.


Na rehabilitační přístroj MOTOmed Gracile přispěli i další sponzoři

Prostřednictvím našich stránek bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, kteří přispěli na rehabilitační přístroj MOTOmed Gracile. Velice si vážíme jejich rozhodnutí darovat našemu sdružení nemalý finanční dar. Díky jejich štědrosti tak budeme moci zakoupit kvalitní rehabilitační přístroj MOTOmed Gracile pro handicapované děti ze Žďáru nad Sázavou. Poděkování patří také především panu Ing. Jiřímu Žilkovi, který byl charismatickým prostředníkem mezi naším sdružením a sponzory. Naši sponzoři:
Ing. Jiří Žilka
PaedDr. Jaroslav Ptáček
Pedagogický sbor a zaměstnanci ZŠ Švermova 4, Žďár nad Sázavou
Bc. Ladislav Bárta, místostarosta Města Žďár nad Sázavou
První Signální, a.s.
C-MODUL, spol. s r.o.
Monzas, spol. s r.o.
Trakce - Railing, a.s.


Obdrželi jsme sponzorský dar od První Signální, a.s.

Říká se: „Kdo rád dává, dvakrát dává“
Toto rčení potvrdila jedna z úspěšných českých firem, První Signální, a.s., http://www.1sig.cz,
která věnovala sponzorský dar našemu sdružení. Poděkování patří především Ing. Žilkovi, Ing. Šlachtovi a Ing. Pavelkové. Jsme velice rádi, že stále existují úspěšní a schopní lidé, kteří nezapomínají na ty slabší, potřebnější a ohroženější.
Prostě na takové „Královské dělení“
Pokud tito lidé a jim podobní budou věřit na dobro, důvěru, lidskost a člověčenství, potom ti slabší, potřebnější a ohroženější mají naději, že nezůstanou se svým údělem samy.
Naše sdružení využije finanční dar ve prospěch handicapovaných dětí, konkrétně na zakoupení rehabilitačního přístroje.

Rehabilitační přístroj Motren duo 3
je určen k oddělenému procvičování dolních a horních končetin vsedě nebo vleže, pro pohybově postižené děti od tří let do dospělosti(např. mozková mrtvice, příčné ochrnutí, paraplegie, svalová dystrofie…). Přístroj s elektromotorem pohybuje horními i dolními končetinami, umožňuje jejich prokrvování. Příznivým vlivem je i usnadnění vyměšování vyvolané uvolněním ztuhnutého pánevního a stehenního svalstva. Vysoká variabilita přístroje umožňuje provádět cvičení v pěti různých pozicích. http://www.kalpe.cz/img/katalog.pdf